ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vjerrsha Humoristike

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
FoKkY-F
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 285
Age : 23
Vendi : Therandė
Reputacioni : 0
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Vjerrsha Humoristike   10/10/2008, 7:25 pm

Alo, alo mirėmbrėma
A bon njė taksi te ulpiana
Blloku i gjashtė, hymja e parė
Hasan Prishtinėn e kam pėrballė
Po tha zėri nga recepcioni
Emrin dhe numrin ma tregoni
Pasi ja dhashėshenimet e duhura
Taksisti veq kish mbrri te furra
Nejse, u ula nė taksi i molisur
Edhe pse shumė s’kisha pritur
Papritmas ja filluam muhabetit
Pėr kohėn dhe borėn e parvjetit
Duke biseduar pa u kqyrė
Ja nisi taksisti me u prish n’ftyrė
Tha: a e din bre ēka m’ka bo vaki
Pardje mu ulė qėtu ni rrospi
Dikun me thanė njo njezet vjet
Po ish kon ly si besharet
Po ja boj oj qikė ku don me shku
Tha “nuk e di kallxom ti mu”
Unė kishe po bon hajgare
E nuk ja zuna fort pėr t’madhe
I thash vallahi qikat e reja
Tash po dalin “TU SANTE”-ja
O zot veq kur e ka rrok sikleti
E ma ka ngjit pėr haleti
Ja nisa me u djersitė
S’mujsha as me i ndrru shpejtsitė
E luta me ma l’shu haletin
E me kqyrė pak taximetrin
Isha niqin kilometra n’orė tu shku
Ke tu mu lujt nana me u rrutullu
Po jo ajo kish pas pi drogė
Ky siklet qė e kish rrokė
Po, po, dy killa drogė i kish pi
Sikur njo edhe njo qė bojnė dy
O me ja pa gojėn, me ja pa sytė
Si me kon dasht me t’mytė
E diqysh e kish ni shikim
Allah i madh mozamakeq
Ku ma qiti zoti kėtė dreq
Krejt trupin e kish pasė qivita
Ndryshe nuk bohet e zezė dita
Dy herė ma qoj gishtin
Ma boni “Axhė mos ma prish tripin”
Kadal tu e marrė me t’mirė
U tutsha pe rrokė me t’shtirė
Oj qika jeme ku po t’dhem
A mos ke bo naj sherr a naj problem
A mos ta kan prish te shpija
A mos t’kan lan shoqnija
Po e shoh se diqysh je zbardhė
Sikur teshat (mestruacionet) me t’pas ardhė
Mu vallahi me m’rrok zori
N’ven shkoj te doktori
E pashė qė jam ka foli me veti
Se ajo nuk ish ma n’veti
Ma boni axhė shumė po folė
Je nė taksi s’je n’shkollė
Po a po m’qon me ni ven
Ku mu e ty gjithqysh na then
Edhe ja nisi doren me ma shti
Si me u kan naj gjarpėrn i zi
Tu ma lėmu tu ma xiglu
Se disha ēka po ndodh me mu
Sikur lopė lujke me guhė
Ah i thashė e poshtra e botės
Pasha tokėn e Kosovės
S’ta ke qitė ti guhen ma
Jam shqiptar e nuk jam shka
E ta nxjerri shkelma jashtė
Dy tri shpulla desh ja dhashė
E shikova taksistin e vjetėr
Me njė mendim dhe shikim tjeter
Athua jam unė i vetmi myshteri
Qė mė tregojnė histori
Dhe gjithmonė mė zen sherri
Thash nė taksi dikur te berberi2
Ēdo organ qė nuk shfrytzohet
Atrofohet ngushtohet dhe plogshtohet
Ishin kėto fjalė qė i ndėgjoja nė klasė
I nėrvozuar dhe i shqetsuar pa masė
Kjo ishte njė e vėrtet natyrore
E bazuar nė fakte shkencore
A vlen kjo edhe pėr organet seksuale
E pyta profesorin me t’madhe
Ai mė shikoi pa respekt
Dhe me tha: gjeje nė internet.
U ktheva nė shtėpi dhe mendoja shtruar
Pėr organin tim mė tė rrezikuar
Mė mbeti si i vetmi ngushllim
Qė ta fusja mė shpesh nė pėrdorim
Por problemi qėndronte te femra ime
Qė ishte tepėr konservative
Qė sa herė veproja nė dy drejtime
Ma kujtonte se ishte virgjine
Kėtė fjalė e kishte nė gojė
Dhe shpesh e thoshte edhe pa nevojė
Ta tradhtoja nuk kisha zemėr
Se e doja dhe e kisha femėr
Por njė natė romantike dimri
U nxeva dhe mu shterr durimi
I thashė: ta pshurrsha virgjinitetin
Qė kurrė s’ma bone hyzmetin
Qė po m’doket qysh ja ke nisė
Don me metė si statuja e lirisė
Faji i jot po m’rrok sikleti
S’po muj me ardh n’veti
Tu bėrtitė :Poshtė Virgjiniteti.
Nuk je e vetmja shqiptare
Qė e merr pėr mburrje personale
Virgjine ėshtė edhe qika e Hazbisė
Besa ėshtė edhe qikė e shpisė
Po e ka vetėm njė muhabet
“Esmerallda dhe burri i vet”
Ajo nuk ka lidhje me shkencė
Dhe s’i kupton gjėrat nė esencė
Se kupton se tė ndjeshė dashuri
Ėshtė e vetmja siguri
Dashuria nuk pyet kurrė
Pėr llojet e himenit:elastik apo lekurė:
Ēka ėshtė vergjiniteti
Vetėm njė cipė membranore
Qė ndikon nė raportet njerzore
Dhe nga kėto paragjykime
Po prishen shumė lidhje intime
Ajo mė shikonte me lotė nė sy
Mė tha “zemėr t’kisha qky”
Mos harro se edhe ti ke motėr
O idiot o i poshtėr
Jam virgjine o lahper
Se s’kam pasur kurrė frajer
Ani i thashė tash me siguri
Ke vendos me shti turrshi
A mendon ti ndonjeherė
Pėr nevojat e mia si frajer
Dhe tė gjitha kėto fakte
Ti i quan instikte shtazarake
A tė kujtohet kur ishim nė kafiq
Ti e pate veshė njė miniq
Unė tė puthja me emocione
Ti me the: shpirt u m’lodhe
Qysh dorėn poshtė ma shtine
Po harron qė jam virgjine
Qysh s’po t’vjen marre ēka m’bone
Mos ke probleme me hormone
Ja si i pėrjetoja ēastet tona intime
Unė n'siklet ajo virgjine
Nuk di dhe nuk dua
Tė jetoj me komplekset e tua
Fati i zi, o fati im
Asni femer spo do me pas qast intim
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Vjerrsha Humoristike
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kendi argetues :: Barcoleta-
Kėrce tek: