ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mbreti

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
FoKkY-F
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 285
Age : 23
Vendi : Therandė
Reputacioni : 0
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Mbreti   10/10/2008, 7:23 pm

Ne nje vend te larget jetonte nje mbret i cili ishte shume i pasur por fatkeqesisht kishte vetem nje vajze dhe pas shume kandidadesh per martese vajzez si kishte pelqyer asnje athere mbreti vendosi qe te therrasi nga nje perfaqesues me te denje nga cdo shtet.pasi u mblodhen shume perfaqesues ai i shpiegoi atyre se per se i ishte mbledhur.ai i vuri si detyre te pare te gares per fronin mbreteror te mernin nga nje frut, pretendentet erdhen me nga nje frut te ndryshem, pas kesaj mbreti i tha te me sillni nga 4 fruta te njejte, dhe si prove te parafundit i tha atyre qe te sillnn nga 7 fruta te njejta.Tere pretendentet i sollen me pas mbreti i tha se:ai qe do ti mbijeonte kesaj prove do martohet me vajzen e tij,ai tha:ato fruta do iu a fusim ne \"prapanice\"dhe ai qe do bertase do ti pritet koka.i pari nisi Francezi me 7 kokrra molle ne te 1 ai bertiti dhe keshtu iu pre koka, i dyti Gjermani me portokalla ne te 3 iu pre koka,pas shume te tjreve i erdhi radha Shqiptarit qe dukeshe se ishte i fundit pasi kinezi nuk qe kthyer ende.ai u paraqit para mbretit me 7 kokrra qershi,shqiptari duroj deri tek e 6 ne te shtaten iu pre koka.pasi ai shkoi ne parajse takoi te tjeret dhe ata i thane :mire se ne i patem fruta te medha por ti me qershi,jo mo tha Shqiptari se une do kisha duruar dhe te 7 por kur ktheva koken pas dhe pashe Kinezin qe vinte tere qejf me 7 kokrra shalqina ne dore me kapi e qeshura..........................
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
Mbreti
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kendi argetues :: Barcoleta-
Kėrce tek: