ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 TreGu

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
FoKkY-F
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 285
Age : 23
Vendi : Therandė
Reputacioni : 0
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: TreGu   10/10/2008, 5:13 pm

Tregu ėshtė vend ekonomik ku bėhet shkėmbimi i ofertės dhe kėrkesės nė bazė tė ēmimit. Pėr shkėmbim mund tė pėrdoren gjėra tė ndryshme si p.sh.:

* tė mira materiale dhe shėrbime shoqėrore
* faktor prodhimi, si dhėnja nė kėmbim e fuqisė puntore, tokės, ose shėrbimit tektnik dhe organizativ.
* pjesė nė vlerėn e sipėrmarrje
* valuta vendore dhe tė huaja
* leje pėrdorimi, pėr gjėra tė ndryshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
 
TreGu
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkencat :: Ekonomi & Biznes-
Kėrce tek: