ForumCalendarGalleryPytėsoriKėrkoLista AnėtarėveGrupet e AnėtarėveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nastradini

Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Shko poshtė 
AutoriMesazh
FoKkY-F
Administrator
Administrator
avatar

Numri i postimeve : 285
Age : 23
Vendi : Therandė
Reputacioni : 0
Registration date : 29/09/2008

MesazhTitulli: Nastradini   9/10/2008, 3:54 pm

Njehere hoxhe Nastradini u ngjit ne faltore, per te predikuar dhe tha: "Besimtare, a e dini se ca do t'u them?" Ata iu pergjigjen: "Jo, nuk e dime." Atehere hoxha tha: "Kur ju nuk e dini, atehere, c'mund t'u flas?" Me keto fjale, ai zbriti nga faltorja, dhe shkoi ne punen e vet. Heren tjeter ai hipi perseri ne faltore dhe u drejtoi te njejten pyetje, njerezit iu pergjigjen: "E dime." "Pra, perderisa ju e dini, dmth qe s'eshte nevoja qe une t'u flas?" Keshtu tha dhe perseri u largua. Besimtaret, te habitur, vendosen qe, kur hoxha te hipi prape ne faltore, t'i pergjigjen: "Disa nga ne e dine, kurse te tjeret nuk e dine." Pasi u ngjit per here te trete ne faltore, Nastradini, sipas zakonit, iu drejtua popullit me te njejten pyetje. Pergjigja ishte: "Disa nga ne e dine, kurse te tjeret nuk e dine." Nastradini duke mbajtur seriozitetin, tha me ze te larte: "E mrekulluesheme! Atehere, ata qe dine le tua tregojne atyre qe nuk e dine."
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit
Magic Gun
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 439
Age : 23
Vendi : Suhareke
Humor : stekerrqeq
Reputacioni : 0
Registration date : 17/08/2008

MesazhTitulli: Re: Nastradini   9/10/2008, 9:17 pm

dhahahahha, E MREKULLUESHME hahahah, le te tregojn ata qe din

_________________
O Zot, mė jep aq mend tė kuptoj sa i pa mend qė jam, mė jep aq dije tė kuptoj sa i padijshėm qe jam, mė jep aq foce te kuptoj sa i pa fuqishem qė jam ....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://www.grupi-rinor.n-stars.org
 
Nastradini
Shiko temėn e mėparshme Shiko temėn pasuese Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Kendi argetues :: Humori-
Kėrce tek: